Hledat

Domů? Domů!

"Prosím pěkně…nakresli mi beránka…"
"Cože?"
"Nakresli mi beránka…"
Vyskočil jsem, jako by do mne hrom uhodil. Dobře jsem si protřel oči. Pozorně jsem se podíval a spatřil jsem prazvláštního človíčka, který si mě vážně prohlížel.
(Antoine de Saint-Exupéry, Malý princ)

Venku sněží, ale ve vlaku je příjemné teplo. Krtek si protřel očka, zamrkal a vykoukl z batůžku. Jéé, to nám to venku krásně sněží, pomyslel si.
"Theo, Theo, podívej se, sněží!"
"Theo. Theo! Theo?"
Div že nevypadl z batůžku, jak se nakláněl a snažil se zahlédnout svého kamaráda. Ale Thea na svém obvyklém místě v kapse batůžku nebyl. Theo se ztratil, povzdychl si a už už by se rozplakal, když si rázně řekl: "Ne, krtek přeci nepláče," rukávem si utřel slzu a zatahal Nikie za rukáv.

Vyskočil jsem, jako by do mne hrom uhodil. Au. Co se to…, kde to…, jak to…?! Protírám si oči a udiveně se rozhlížím kolem sebe. Krtku! Krtku! Nikde nikdo, batohy pryč, krtek pryč… Marci odjela beze mně! Jak jsem to jen mohl dopustit… Ale co teď? Co se mnou bude? Ne ne ne, neztrácej hlavu, vzmuž se! Buď chlap… ehm, tedy sob!

"Aj, zapomněla jsem Thea v ubytovně, jak ho dostanem zpět?"
"Zkus zavolat do Veroniky, někdo z nich určitě pojede do Brna, mohl by ho vzít."
"Máš číslo?"
"Tady."
"Díky."

Rachocení klíče v zámku. Pomalé kroky. Teď se dveře se strašidelným vrznutím otevřou… a objeví se… paní G! Tady, tady jsem! Tady na stolku.
"Tady jsi, plyšáčku. Tak pojď, pojedeš se mnou do Brna."
Jsem zachráněn, jsem zachráněn! A do Brna mě vezmete? To se moc těším, co nového uvidím…

O několik dní později…

Theo pozoruje návštěvníky brněnského centra Veronica. Už mu ale pomalu začíná být smutno, sedí tu na poličce už celé tři dny a Marci si pro něj pořád nejde. A stýská se mu po krtkovi. Kdyby ten tu aspoň byl…
"Theo, Theo!"
"Jé, krtku! Kde ty se tu…? To mám radost!"
"Jdeme si s Nikie pro tebe, budeš pár dní u nás a pak tě Míša odveze do Prahy za Marci."

(…)
A pak už to šlo ráz na ráz, u krtka a Nikie jsem pár dní pobyl, pak přijel Míša a přesně jak krtek řekl, odvezl mě za Marci do Prahy. Teď už ji zas spokojeně pozoruji ze svého místa na poličce a těším se zas na další dobrodružství. Jen doufám, že tentokrát se neztratím…

Ke článkům starším než jeden měsíc nelze přidávat komentáře.