Hledat

Tvůrčí pokusy

Malý cestovatel se těšil na setkání s přítelem. Avšak dříve než se s ním sešel, zjevily se mu tři bílé myšky. Ty mu tvrdili, že odhalily tajemství starého domu. V něm prý žil hrabě, který rád chodil na procházku, když byl úplněk. Dříve, než jim stačil něco říct, připlazil se had a myšky sežral. V tu chvíli se z dáli ozval zoufalý výkřik do tmy. Ustoupil o dva kroky, popadl zrcadlo a telefon, zakopl o housle v řece a už vůbec ho nezajímaly pocity obrazu, který visí.

Říkáte si, co to tu plácám za nesmyly? To jsem se jen pokusil spojit názvy mini mini povídek, které jsem u Marci objevil. Psala je, když ještě byla na gymnáziu. Na mé naléhání mi dovolila některé z nich postupně zveřejnit.

Prý to všechno začalo na konci druháku, kdy sepsala své postřehy týkající se školy a především učitelů. Stejně jako jejich pokračování se moc na zveřejnění nehodí, protože nezúčastněným nic neřekne. Ani Marci nebyla schopná některé vyučující „dešifrovat“. Stejný osud, tedy nezveřejnění, potká i některé její další „tvůrčí pokusy“. Ale nebojte, většina spatří světlo světa a navíc bude okořeněna mým poučeným komentářem.

Marci se také zúčastnila několika literárních soutěží. A z jedné si dokonce dovezla ocenění. Konkrétně to bylo 15. dubna 2000 z 9. ročníku Literární soutěže studentů západočeských středních škol, kterou pořádal Ason klub. Marci, za zajímavé přispěvky prózy, získala Čestné uznání a Zvláštní cenu porotců. Má to dokonce černé na fialovém. Jen si už bohužel nedokáže vzpomenout, za které povídky to bylo. Společnými silami jsme došli k názoru, že by to mohlo být za některou z těchto povídek: Tajemství starého domu, Had, Hrabě (všechny si samozřejmě budete moci přečíst).

Povídce Hrabě se dostalo zvláštní odměny. Našlo se pro ní místo v Almanachu Gymnázia J. Š. Baara v Domažlicích (to Marci navštěvovala), který byl v roce 2001 vydán u příležitosti oslavy 130 výročí založení gymnázia.

Dost bylo povídání, je čas na postupné zveřejňování slíbeného.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, držte si klobouky, míříme do světa fantazie…

Ke článkům starším než jeden měsíc nelze přidávat komentáře.