Hledat

Tři bílé myšky

Inspirací pro myšky byla povídka Daniila Charmse Čtyřnohá vrána. No, možná víc než jen inspirací. Napsána byla 6. října 2000.

Jeden čas jsem vám měl tři bílé myšky. (Ony vlasně nebyly tři, ale čtyři, a taky nebyly bílé. To však není pro to, co vám chci sdělit, důležité.) Tak jsem vám tedy měl ty tři bílé myšky. A ty tři bílé myšky se vám jednou rozhodly, že si uvaří kávu. Požádaly mě o potřebné suroviny a já jim je s radostí dodal.

Pustily se do vaření. Jedna držela v tlapkách hrnek na kávu, druhá do něj kávu sypala z pytlíku, který byl dvakrát tak velký jako všechny tři dohromady, a proto pro ni myška musela lézt po žebříku, který jim sundal můj malý syn ze svého nejnovějšího modelu požárního auta. Třetí myška je pozorovala a čekala, až se uvaří voda.

Nevím jak, ale nějak se jim podařilo kávu zalít. Voněla nádherně. Daly mi ochutnat. Přísahám, že lepší kávu jsem nepil. Poděkoval jsem jim, myšky na to nic. Sbalily si své saky paky, zaly nohy na ramena, pytel kafe pod paží a odskákaly pryč z mého sýrového bytu. Zřejmě jim nechutnal. A tak jsem vám přišel o tři bílé myšky, které vlastně ani nebyly bílé a byly čtyři…

A co jsem vám tím chtěl vlastně sdělit – ani nevím, protože nesnáším kávu, nemám syna a nikdy jsem neměl tři bílé myšky se dvěma ocásky…

Ke článkům starším než jeden měsíc nelze přidávat komentáře.